WEB YAZILIM

Asp. NET Nedir ?

MİCROSOFT'UN XML TABANLI DİNAMİK SİSTEMİ
 
Microsoft tarafından öncelikli olarak geliştirilen ve ilkel hali olarak MVC'nin bilinen hali olarak günümüzde işlevini devam ettirmekte olan özdevinimli yani dinamik bir web geliştirme hizmeti olarak kullanılmaya devam edilmektedir. Asp. net, diğerlerinden farklı olarak İngilizce dilini ortak dil olarak(common language runtime) şeklinde kullanarak bu şekilde ortaya koymuş olduğu nitelikleriyle hizmetlerine büyük bir hızlılıkla devam etmesini sürdürmektedir.
 
Asp. net, söz konusu web uygulamaları, web hizmetleri alanına yönelik olarak ortak dil kullanması bakımından Java gibi açık kaynaklı veri tabanı olanağını sunabilmektedir. İçerik ve doküman olarak Microsoft tarafından geliştirilen bu XML tabanlı uygulamada asp. net nedir? konusunda Html veya Xhtml belgesini kullanarak Aspx yapılandırılması şeklinde karşımıza çıkmaya devam etmektedirler. Ancak söz konusu belge özdevinimsiz yani statik bir şekilde karşımıza çıkarak yordamsal programlama özelliğiyle tepkilerin en hızlı şekilde yanıtlanmasını sağlamaktadır. 
 
Ayrıca yine diğerlerinden farklı bir özelliği olarak asp.net nedir? konusunda öne çıkan bir durum; html belgelerinin ayrı tutularak bu sayede işletim yordamsal programlama teknolojisinin bir yeniliği olarak anlık duyarlık gösterebilmesi amaç edinilmiştir. Söz konusu bu işleme yönelik olması açısından da öne sürülen birçok gelişim çizgilerinin denetlenerek bu sayede ortaya konulan tepkilere anında bir etki oluşturulması ve etki-tepki bağının kuvvetlendirilmesi sağlanmaktadır. Web sayfalarında özellikle komutların anında tepki verebilmesinde son derece önemli olan bu özellik bakımından son derece işlevsel/fonksiyonel olma niteliğini korumaktadır.
 
ASP.NET'İN GELİŞTİRME ARAÇLARI
 
Asp.net tarafından geliştirilen araçlarından birisi olarak başlıca geliştirme araçları olarak şu uygulamaları meydana getirmesi bakımından son derece nitelikli bir biçimde ASP.net nedir? konusunda Visual Studio.Net en son sürümüyle 4.5.1 kararlı sürümüyle kullanılmaktadır. Yine Asp.net Matrix başlıca geliştirme araçlarını oluşturmaya devam etmektedir. 
 
Adobe Dreamweaver ile geliştirme araçları sağlanarak bunu takiben notepad ++ başarılı metin düzenleyiciler arasında yerini koruması bakımından öne çıkan Asp.net geliştirme araçlarından birisini meydana getirmeyi sürdürmektedir. Sonuç olarak tüm bu yönleriyle işlevsel olma özelliğini koruyan uygulamalarda bu denli gelişimler sergilenerek bu sayede yapılması gerekenlerin daha aktif ve daha dinamik şekilde denetlenmesi sağlanmaktadır.
 
BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.