WEB YAZILIM

C SHARP (C#) Nedir ?

Seyahate çıkmak isteyen, yeni ülkeler görmek isteyen insanlar hepimizin çevresinde vardır. Ve her seyahatin de bir hazırlık süreci… Yeni ülkeler, yeni şehirler görmek yeni kültürler tatmak herkesin hayalidir. Program aşaması başlar; pasaport, vize işlemleri, uçak biletleri, rezervasyonlar… Onları daha iyi anlamak, kültürlerini daha iyi kavrayabilmek için dillerini bilmemiz gerekir. İnsanlarla iletişime geçebilmek adına kullanabildiğimiz en önemli kaynak budur.
 
Teknolojinin bize verdiği en önemli nimetlerden biri olan bilgisayarı anlayabilmek için de onun dilinden konuşmamız gerekir. Ona yaptırmak istediğimiz şeyleri ifade edebilmek için bu zeki teknoloji ürününün dilini bilmemiz şart. Bu noktada pek çok dil mevcuttur. Bu dillerden çok kullanılanlar arasında C sharp (C#) yer almaktadır. 
 
Microsoft tarafından geliştirilmiş olan C sharp (C#); ECMA ve ISO standartlarına sahip yeni nesil bir programlama dilidir. C sharp (C#) programlama dili adlandırılırken iki adet “+” sembolünün iç içe geçmesi ile ortaya çıkan “C# Major” kullanılmıştır. C sharp (C#), ECMA ve ISO standartları ile geliştirmeye başlanmıştır ancak C sharp (C#) 3.0 ile standardizasyonunu kendine uyarlamıştır ve .NET için geliştirmiştir. ECMA ve ISO yazılım dilleri ile ilgili uluslar arası standartları belirleyen önemli kuruluştur.
 
C programlama dillerinde ifade edilen “+” sembolü tamsayı değişkenini artırmak için kullanılmaktadır. C sharp (C#) uzun yıllardır geliştirilen nesneye yönelik bir tarafa sahip programlama dili olan C++’ı ve yaygın kullanım alanına sahip olan Java programlama dilini kapsamaktadır. Hem nesneye yönelik kullanım kolaylığı sağlarken Java ile bu dili besleyerek kullanım alanınızı daraltmaması programlama alanı içerisinde daha rahat hareket etmenizi sağlar. Bu yazılımcılar için en büyük kolaylıklarından biridir.
 
Tüm bunların yanı sıra C sharp (C#), Java programlama dilinden en az 3 kat, C++’dan ise sizleri kullanım konusunda tatmin edecek kadar hızlıdır. Hızlı olmasının yanında optimum performansı sağlayabileceğiniz C sharp (C#)’ın göz ardı edilmemesi gereken en önemli avantajı kendi içerisindeki kaynak yönetimi sayesinde RAM’i daha verimli kullanmasıdır. Bu özellik daha çok içinde özelliklerini barındırdığı Java programlama dili sayesindedir.
 
BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.