DİJİTAL PAZARLAMA

Facebook Reklam

FACEBOOK REKLAMLARI HAKKINDA
 
Facebook Reklam nedir? Belirli bir ücret Karşılığında reklamlarınızın Facebook üzerinde yayınlanmasıdır. Bu reklamlar kişilerin haber kaynağı denilen sayfalarında ya da site üzerinde sağ sütunda görünebilir. Reklamların nasıl oluşturulacağı ile ilgili detaylı bilgileri facebook üzerinden öğrenebilirsiniz. 
 
Sadece birkaç kolay adım ile reklam verebilirsiniz. Bunun için önemli olan adımları sırasıyla takip etmektir. Eğer reklamı bilgisayar üzerinden oluşturacaksanız ilk yapmanız gereken reklam oluşturma akışı sayfasına gitmektir. Fakat reklamı mobil bir cihaz üzerinden oluşturacaksanız uygulama üzerinden reklam oluştur butonunu bulmanız gerekir. Bunun devamında bir reklam verme amacı seçmelisiniz. 
 
Yalnız bazı reklam verme amaçlarının sadece bilgisayar üzerinden seçilebileceği detayını atlamamalısınız. Facebook'un reklamını yapmasını istediğiniz şeyi yazın veya açılır menüden açın. Yani eğer bir sayfaya tıklanmasını istiyorsanız bu sayfanın internet adresini belirli yere girmeniz gerekiyor. Bu adımları sırasıyla gerçekleştirdikten sonra devam butonuna tıklamalısınız.
 
Sayfanızın, internet sitenizin, işletmenizin ya da istediğiniz herhangi bir şeyin reklamını verebilirsiniz. Gerekli adımları takip edip devam butonuna bastıktan sonra yapmanız gereken belirlidir. Facebook üzerinden reklamının yapılmasını istediğinizi şeyi seçtikten sonra, siparişinizi tamamlamadan önce yapacağınız reklamın hedef kitlesini, bütçesini, görsellerini ve metnini ilgili alanlara kaydetmelisiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra Facebook üzerinden reklamınızın yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Facebook reklam siparişi işlemi işte bu kadar kolaydır. 
 
Sosyal medya reklamları hususunda Grande Digital isimli firmamızdan yararlanabilirsiniz. Firmamız tarafından siteniz, markanız ya da ürünleriniz ile ilgili pazarlama sistemine uygun olarak reklamlar hazırlanır, yönetilir ve size rapor halinde sunulur.

Facebook reklam yönetim sistemimiz sayesinde reklamının yapılmasını istediğiniz şey için gerekli olan reklam seçeneklerini belirler ve reklam planlamasını yaparız.
 
Devamında ise tasarımını yapar ve hedeflemesini oluştururuz. Reklam Facebook üzerinde aktif hale geçtikten sonra, reklam kampanyanızı yönetir ve kampanyanın bitimi halinde en ayrıntılı raporu hazırlayıp tarafınıza iletiriz. Böylelikle internet sitenizin, markanızın ya da herhangi bir şeyin reklamını Facebook üzerinden en etkili şekilde yapılmasını sağlamış olursunuz. Tarafımızca reklamınızın istediğiniz hedef kitleye ulaşması için gerekli olanlar yapılır. 
 
BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.