DİJİTAL PAZARLAMA

Logo Tasarımı Nedir ?

Tasarlamak bir şeyi inşa etmek oluşturmak manalarına gelen bir kelimedir. Bir şey tasarlamak için bazı aşamalardan geçmek gerekir. Bu aşamalardan ilki düşünce aşamasıdır. Öncelikli olarak tasarlamak istediğimiz şeyin ne olduğunu belirlemeliyiz. Ev tasarımı logo tasarımı reklam tasarımı olabilir. Daha sonra tasarlamaya karar verdiğimiz bu şeyi en iyi şekilde nasıl hayata geçirebiliriz bunun üzerine araştırmalar yapmalıyız ve son olarak da düşündüğümüz şeyi hayata geçirmek için icra aşamasına başlamalıyız.
 
Logo tasarımı da bu aşamalardan meydana gelir. Logo dediğimiz şeyin öncelikle bir tanımını yapalım. Logo herhangi bir şeyin veya firmanın tanıtımını yapmak üzere o şeyle alakalı birtakım şekil ve sütunlardan ortaya akılcı bir fikir çıkarma eylemidir. Örneğin twitter in logosu mavi kuştur. Bu logoyu twitter için tasarlamışlardır ve herkesin aklına twitter denilince akla ilk olarak o mavi kuş gelir. Logo tasarımı nedir ? peki diye soracak olursanız logo tasarımı denilen şey firmaların müşterilerini arttırmak için kendi verdikleri hizmetin bir nevi reklamını yapmasıdır. Reklam her zaman ticari hayatta sizi bir sıfır öne geçirir. İyi bir reklam için de her ne hizmet veriyorsanız onun iyi bir logosunun olması şarttır.
 
Ülkemizde logo tasarımı ile uğraşan kişiler genelde grafikerlerdir. Bu grafikerler sürekli olarak göze çarpıcı ve yaratıcı logolar üretmekte ve dev firmalara bu logoları satmaya çalışmaktadırlar. logo tasarımı nedir ? sorunun belki de en çok sorulduğu yer internet ortamıdır. İnternette soru sormak artık herkes tarafından en çok gerçekleştirilen faaliyetlerden biri haline geldi. 
 
Logo tasarımları bazen dev firmalar tarafından açık arttırmalar ile satın alınmaktadır. Bazı firmalar yeni açıldıkları vakit kendi firmaları ile alakalı en iyi logoyu belirlemek için yarışmalar düzenler ve birinci olan logoyu kendi resmi logoları olarak ilan ederler. Logoyu hazırlayan grafikere de logo karşılığında belli bir miktar ödeme yapılır. Grafik derslerinde sık sık logo tasarımı nedir ? sorusuyla karşı karşıya gelebilmekteyiz. Bu soruyu öğrencilerin bizzat kendileri araştırma yaparak öğrenmeleri onların gelişimleri için çok daha faydalı olacaktır. Her zaman girişken ve araştırmacı olmak gerekir.
 
BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.