RESPONSİVE / MOBİL SİTE

Mobil Uyumlu Site Nedir ?

İnternet her gün daha da büyüyen tüm dünyayı neredeyse çepeçevre saran bir ağ haline dönüştü. Günümüz insanlarının neredeyse tamamı artık internet ile içli dışlılar. İnternet ilk ortaya çıktığı vakit bazı kesimler tarafından özellikle de ülkemizde çok büyük eleştirilere maruz kaldı. Bu eleştirilerden birkaçı internet şeytanın oyunudur internet gavur icadıdır internet zaman kaybıdır internet kötü yola teşvik eder tarzındaydı. Aslında bu iddiaların hiçbir elle tutulur bir dayanağı yoktu. 
 
Şu an herkes hatta daha önce bu iddialarda bulunanlar bile telefonundan veya bilgisayarından interneti sürekli olarak kullanmaktadır. İnternet doğru kullanılırsa dünya üzerindeki bütün okullardan bütün öğretmenlerden daha iyi daha faydalı bir şeye dönüşür. İnternette arayıp da bulamayacağınız hiçbir bilgi bulunmamaktadır. İnternet sitesi adı verilen genelde farklı kategorilerdeki web adreslerinden oluşur. İnternet sitelerine erişim büyük çoğunlukla bilgisayarlardan yapılabilmekteydi eskiden. İnternet ilk çıktıktan kısa bir süre sonra akıllı telefonlarda da kullanılmaya başlandı. Akıllı telefonlarda internet sitelerine bağlanabilmek için bağlanmak istediğimiz sitenin mobil uyumlu site ? olması gerekir.
 
Mobil uyumlu demek telefonlardan da o siteleri açabilmek demektir. Bilindiği üzere bilgisayarların internet sitelerini açma kapasiteleri çok daha fazladır. Telefonlar ise çoğu internet sitesini görüntülemekte zorluk çekmektedir. Bunun farkına varan internet tasarımcıları mobil uyumlu site ? denilen telefonlar için özel olarak tasarlanmış bir yöntemi geliştirdiler.
 
Mobil uyumlu site ? sayesinde bütün web sayfaları telefonlardan da görüntülenebilir hale geldi. Bu sayede artık illa bilgisayar kullanmak şart değil. Bu mobil uyumlu sitelerden önce insanlar telefonlarından sadece birkaç belirli siteye girebiliyorlardı ve bu da onları bilgisayar almaya ve kullanmaya itiyordu. Bu yöntem sayesinde akıllı telefonlar bilgisayarların yerine almaya başladı. İnsanlar büyük ve ağır bilgisayarlar yerine bu küçük ve hafif telefonları tercih etmeye başladılar. 
 
Bir siteyi mobil uyumlu hale getirebilmek için bu siteyi ölçek olarak daha ufak şekilde görüntülenebilir hale getirmek gerekir. Bunun için de web tasarımcılarından yardım alınmalıdır. Bu konu hakkında en doğru bilgileri onlar size verecektir. Mobil uyumlu siteler her zaman daha çok beğenilir.
 
BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.