RESPONSİVE / MOBİL SİTE

Responsive Tasarım Nedir ?

Responsive tasarım nedir ? ne ile alakalıdır? Soruları özellikle bütün gün bilgisayar başında internet ile uğraşan insanların çok sık merak ettikleri sorulardandır. Responsive tasarım denilen şey internet sitelerinin mobil uyumlu hale getirilmesi için yapılan düzenlemelerdir. İnternet kullanıcılarının en büyük özelliklerinden biri de çok araştırmacı ve meraklı olmalarıdır. Akıllarına takılan bir şey oldu mu mutlaka o şeyi araştırırlar ve o şey hakkında gerekli tüm bilgileri elde ederler.
 
İnternetin nasıl ortaya çıktığı ve nasıl işlediği çok merak edilir. Bu işin içinde olmayanlar interneti düşündükleri vakit hayretler içinde kalmaktalar ve bu interneti ilahi güç olduğunu düşünürler. Aslında durum oldukça basit. İnternet dediğimiz şey sosyal ağların bir araya gelmesi ile oluşan bir yapay dünyadır. Bu yapay dünyada aranılan her şeyi bulmak mümkündür. Hepiniz bir internet sitesi sahibi olabilirsiniz. Bunun için çok az bir yatırım miktarına ihtiyacınız vardır. Belirli bir ücreti ödedikten sonra istediğiniz tüm konularda internet sitesi oluşturabilirsiniz. Bunun için web tasarımcıları ile içli dışlı olmanız gerekmektedir.
 
İyi bir internet sitesinde olması gereken ilk gereklilik tasarımlarının düzgün ve etkili bir şekilde oluşturulmuş olmasıdır. Mesela birçok film izleme sitesi bulunmaktadır. İnsanlar bu siteler arasından bir seçim yapacakları vakit hangi sitenin tasarımı daha düzgünse ve daha anlaşılırsa o siteyi tercih ederler. Bir diğer önemli kriter ise mobil uyumlu olup olmamasıdır. Eğer bir internet sitesi mobil uyumlu olursa telefondan internete bağlanan kullanıcılar da o sitede rahatlıkla vakit geçirebilirler. Böylelikle siteyi ziyaret edenlerin sayısında ciddi artışlar meydana gelir. İşte aslında responsive tasarım nedir ? sorusunun cevabı da budur. Bu tasarım sayesinde günümüzdeki her akıllı telefondan bu sitelere rahatlıkla erişim yapılabilir. Zaten artık insanlar bilgisayarlardan ziyade akıllı telefonları kullanmaktadırlar.
 
Bu akıllı telefonlardan da internet siteleri çok ciddi gelirler elde etmekteler. Responsive tasarım nedir ? nasıl yapılır? Responsive tasarım yapabilmeniz için bir tasarımcıya ihtiyacınız vardır. İyi bir tasarımcı ile anlaşarak internet sitenizi telefonlardan da girilebilen mobil uyumlu bir site haline getirebilirsiniz. 
 
BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.