WEB TASARIM

Sass Nedir ?

SASS NEDİR? KOLAYLIKLARI NELERDİR?
 
Yeni teknolojiye ayak uydurmanızı sağlayan yazılım olan ve yazılmış kodları css´ye çevirebilen bir sistem olan kodlama dili projeleriniz de kolaylık sağlayan ve kısa sürede işlerinizin üstesinden gelen teknikte çalıştığınız bir projenin derlenip düzenlenmesini sağlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Sass Nedir? sass kullanılması için hazırlanmış projenizin olması gerekir. 
 
Uygulama programı olan ruby instaler yüklenirse kurulumunuzu daha rahat yapabilirsiniz. Sass Nedir ? Kurulumuna gelince güncellenmiş ruby olması gerekir. Ruby kurulumundan sonra sass kurma işlemine geçebilirsiniz ve gem instal ile kuracağınız sass sayesinde projeleriniz de zaman kaybetmeden ve kolayca kodlama yöntemi sayesinde işlerinizi daha kolay bir hale getirirsiniz. Css de bulunmayan pek çok özellik sass sayesinde daha pratik bir şekilde yazmanıza olanak sağlayan kodlama mevcuttur. 
 
Ayrıca sccs de kullandığınız yazım kodlamasını sassta da kullanabilirsiniz. Görüldüğü gibi kodlama dilinin sayesinde hem uzun süren yazım ve proje düzenlenmesi sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır. Daha çabuk ve daha az yazım gerektiren bir teknik olduğu için kullanılan ve tercih edilen özelliktedir. Sass Nedir ? Teknik açısından sass css´yi geçmiştir. Değişken olarak tanımlanabilen css´nin hali(variables) olarak tanımlanır. Kendi kodlarını oluşturma ile css´nin ekstra kodları mixins olarak tabir edilir.
 
Css dosyasında ki kodları extend edebilirsiniz. Matematiksel işlemlerde yapabilir ve işlerinizin sıkıcı olmasını engelleyerek rahat bir şekilde projenizin hazırlanması için zemin hazırlar. Sass Nedir ? css´nin girintilerini fark ederek clasları iç içe yazabilmesi (nesting) dosyaları parçalara ayrılmış olsa da tekrar çağırabilme yetisine sahip bir tekniği vardır. Özelliklerinde ise değişkenlerin kullanılma, tanımlama, nesne girintilerine göre kodlanabilme gibi özellikleri bulunmaktadır. 
 
Teknoloji ilerledikçe daha çok özelliklerinin gelişerek büyümesi hedeflenmektedir. İşlerinizde bu derece kolaylık ve rahatlık sağlayan bu teknik sayesinde fazladan yazılma araçlarına gerek kalmadan ve zaman yitirmeden büyük ölçüde projelerin en kısa sürede hazırlanmasında öncü olan bir metot olmaktadır. Sıkılmadan bir çalışma şekli yaratan tekniğin hayatınızdaki önemi gün geçtikçe değer kazanmakta ve uygulama sayesinde kolay anlaşılabilir bir dil ile tasarım dünyasında yer almaktadır.
 
BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.