İNTRANET YAZILIMLARI

İntranet Yazılımları

Şirket içi web uygulamaları genellikle intranet yazılımları olarak anılmaktadır. Çoğunlukla kapalı ağ içerisinde, firmanın kendi iç sunucusunda çalışmaktadır. Bu yazılımları internet üzerinden de ulaşabilmek için extranet denilen işlem uygulanılır.

Şirket içi internet uygulamaları, firmanın gerek duyduğu ihtiyaçlara göre özel olarak planlanıp oluşturulmaktadır. Çoğunlukla firma içi haberleşme, sistem yönetimi, belge paylaşımı ve çalışan kartları, firma içi iş planları intranet üzerinden yapılmaktadır. Bunların dışında, müşteri ilişkileri, proje yönetimi, ve firma içi web uygulaması olarak planlanabilir. Bu sebepten dolayı intranet çalışmaları firmalara özel olarak yapılır.

İntranet yazılımları, firma içi iletişim ve verimliliğe katkısı olduğundan, artık çoğu  firmalar tarafından tercih edilmektedir. İntranet uygulamaları ile sağlayacağınız kolaylıklardan bir kaç tanesi aşağıdaki gibidir :

- İzin Planlamaları : (Personeller izinlerini tamamen intranet uygulaması üzerinden alınması ve onaylanması)
- Kişi  Kartları  : (Şirket içindeki personeller bilgileri ve  izinde olup olmadıkları vb bilgiler)
- Aktiviteler : (Şirketin düzenlediği aktiviteleri intranet uygulaması üzerinden duyurulması)

Yukarıdaki 3 maddeden ve daha bir çok sebepten dolayı intranet yazılımları sayesinde işyerinizde işleri düzenli ve sistematik bir hale getirilebilir.

BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.