MOBİL WEB SİTESİ
İnternette Mobil Kullanımı Hızla Artıyor

Mobil Web Sitesi

İnternette mobil kullanımı hızla artıyor. Kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi kullanımını cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapmaktadırlar. Örneğin Twitter'ı cep telefonundan kullanan kişilerin oranı, desktop kullanan kişileri çoktan geçmiş durumdadır.
 
Bilgisayar ekranından hariç küçük ekranlı cihazlar için tasarlanmış internet web sitelerine mobil web sitesi denir. Bunlar çoğunlukla farklı bir subdomain içinde çalışırlar (Örn; m.grandedigital.com) ve internet web sitesinden farklı bir tasarıma sahip olup internet web sitesindeki gibi detaylı içerik olmayabilir. Mobil web sitelerde genellikle sade ve kolay kullanışlı tasarımlar tercih edilir. 
 
Kapsamlı portallar ve haber sitelerinde genellikle responsive yerine mobil web sitesi tercih edilebilir. Fakat kurumsal web sitelerinde çoğunlukla responsive özelliği tercih edilmektedir. 
 
Mobil web siteler mobil aramalarda arama motorlarının (Seo) mobil web sitelerine öncelik verdiğini, bu sebepten dolayı üst sıralarda bulunmak isteyen firmalar cep telefonuna uygunluğun zorunluluk olduğunu belirtelim. Aksi takdirde Google 2015 yılından itibaren mobil uyumsuz siteleri sıralamalarda alt sıralara taşımıştır.
 
BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.