RESPONSİVE WEB TASARIM
Çözünürlüklere Duyarlı Web Sitesi Kim İstemez

Responsive Web Tasarım

Responsive web tasarım; bilgisayar, tablet ve mobil cihazlara göre ekran çözünürlüklerine duyarlı olan, kullanıcıya cihaz ve çözünürlük bağımsız olarak her alanda rahat bir gezinme sağlayan web tasarım aracıdır. Son dönemlerde ve günümüzde mobil ve tablet cihazların etkin kullanımıyla birlikte responsive web tasarıma olan gereklilik de artmaktadır.
 
Türkiye’de 40 milyonun üzerinde internet kullanıcısı vardır. Kullanıcıların mobil ve tablet cihazlar üzerinden web sitenize girme oranı ise %40-47 arasıdır. 
 
Responsive web tasarım da, bilgisayar, mobil ve tablet cihazlardan girildiğini anlayarak, sitenin tasarımı mobil ve tabletlere göre uyarlanmaktadır. Tasarımda değişen bazı kısımlar;  bulunan yazı, resim, menü ve diğer bölümlerin boyutlarını otomatik olarak ayarlamaktadır. Bu özellik sayesinde kullanıcıya kolay kullanılabilirlik ve rahat bir şekilde sitede gezinme olanağı sağlamaktadır.
 
Günümüzde arama motorları  responsive web tasarımı daha çok ön planda tutmaya başladı. Kolay kullanışlı ve tüm cihazlardan rahat bir şekilde erişebilen responsive web tasarımlar seo açısından büyük önem taşımaktadır ve arama motorlarının web sitenize değer vermesin de önemli bir etkendir.
 
BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.