DİJİTAL PAZARLAMA

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir ?

Medyanın Üstatları Olan Danışmanlar
 
Sahi sosyal medya danışmanlığı nedir? Günümüzde birçoğumuz bu meslekle karşı karşıya kalmışızdır. Fakat ne kadarımız sosyal medya danışmanlığı hakkında bir fikir sahibiyiz? Hafife alınmayacak kadar ciddi bir meslektir aslında. Çok çalışmak gerekiyor. Mesai bitiminde iş bitmiyor. Hep denetlemek gerekiyor, hep fikir, proje geliştirmek gerekiyor, hep takip etmek gerekiyor, hep gelişmek/geliştirmek gerekiyor. Eğer sizin de çevrenizde sosyal medya danışmanlığı yapmayı düşünen insanlar varsa lütfen öncelikle bu yazımızı onlarla paylaşın.
 
"Sosyal Medya danışmanlığı nedir?" sorusunun cevabı ise çok basit. Her şeyden önemlisi azim ve süreklilik gerektirecek bir meslektir. Sıkılmak kesinlikle yok. Türkiye'de Facebook, Twitter gibi insanların aktif olarak kullandıkları sosyal medyaların üzerine detaylı çalışmalar yapacak internet üzerine bilgisi olan herkesin yapabileceği bir meslektir. Bunun yanı sıra eğer bir firmanız var ve web tasarımcısına ihtiyaç duyuyorsanız, bir diğer ihtiyacınız ise sosyal medya danışmanları olacaktır. 
 
Firmalara istendiği takdirde sosyal medya danışmanlığı hizmeti de verilmektir. Hizmet kapsamında firma sektörüne uygun planlar ve kampanyalar ile sosyal medya da sizin de adınız en iyi şekilde duyulacaktır. Sosyal medya uzmanları birer kriz yöneticisidir. En küçük müşteri şikayetinden, en sansasyonel skandala kadar, temsil ettikleri kişi ya da firmayı içinde bulundukları durumdan en az hasarla sıyırmaya çalışır. Kamuoyuna gerekli bütün açıklamaları yapar ve durumu kurtarır. 
 
Ülkemizde bu sektörün ajansları dahi vardır. Kim şirketinin en iyi şekilde anılmasını istemez ki? Günümüzde insanların teknolojiyle bu kadar iç içe oluşu bu konuyu artık bir lüks olmaktan çıkartıyor ve birçoğumuzun ihtiyacı haline getiriyor. Her şeyden önce her zaman aktif ve dinamik olmak durumunda olan sosyal medya danışmanları, sizin isteğiniz doğrultusunda firmanız için gece gündüz demeden çalışıyorlar. 
 
Vakıf üniversiteleri düzenledikleri sertifika programları ile sosyal medya danışmanı olmaya olanak sağlıyor. Öte yandan özel kursları da vardır. Bütün bunların yanında üniversitelerde yeni eğitim vermeye başlamış olan "Yeni Medya" bölümü de sosyal medya danışmanı yetiştiriyor. İletişim fakültelerinde size verilecek olan dört yıllık bir eğitimin sonucunda istedikleri bu bölümü okumaya olanak kazanıyorlar. 
 
BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.