B2B (E-BAYİİ)

B2B (E-bayii)

Yaygın e-iş modellerinden biri B2B (E-Bayii) uygulamalarıdır. Genelde, firmaların bayileri ve tedarikçileri ile olan arasındaki ilişkileri elektronik ortama taşımak amaçlı kullanılmaktadır. İşletmeler B2B uygulamalarıyla, zamandan, personel giderlerinde tasarruf eder ve olası hataları en aza indirir. 
 
Firmalar B2B (E-bayii) uygulamalarını bir çok amaç için kullanmakla beraber yaygın bir biçimde aşağıdaki şekillerde kullanırlar :
 
Bayi Otomasyonu : Bayilerin internet üzerinden kolay ve hızlıca, hatasız olarak sipariş verebilinmesini sağlamaktadır. Her bayii kendisine ait olarak özel tanımlanmış indirim oranını görebilir. Böylelikle kişisel fiyat listeleri oluşmaktadır. Bayiiler verdikleri sipariş, stok bilgi ve geçmiş siparişler durumu hakkındaki bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler.
Saha Satış Otomasyonu : Saha satış ekibi, tablet ve mobil cihazlardan, kolay bir şekilde sipariş oluşturabilmektedirler. Bu sayede saha satış ekiplerine ait raporlar kolaylıkla anlık olarak tutulabilir.
Destek Otomasyonu : Firmanın müşterilerine vereceği desteğin ve hizmetin internet üzerinden olması ve bunun müşteri vertabanı ile ortak hale getirilmesidir.
 
Grande Digital yazılım ekibi ile tüm e-iş modellerinin geliştirilmesinde müşterisine destek olmaktadır. 
 
BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ ?
PAYLAŞ PAYLAŞ
TEKLİF İSTE
Web tasarım & Yazılım ihtiyaçlarınız için formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz kısa süre içinde sizi arayacak.